Cep telefonlarının ekranları her ne kadar çizilmelere karşı dayanıklı olarak imal edilsede anahtarlık, demir para gibi sert cisimlerle aynı yere koyulduğunda zamanla ekran çiziliyor ve o çiziklerde kirler biriktiğinde ekranın görüntü kalitesi yok oluyor. Telefonunuzun ekranını her zaman yeni gibi kullanmak istiyorsanız ekran koruyucu almalısınız. Ekran koruyucu çizildiğinde veya kırıldığında kolayca değiştirebilirsiniz. 


Sony Xperia Z5 Ekran Koruyucu Modelleri


Sony Xperia Z5 ekran koruyucuları cam ekran koruyucular cam ekran koruyucular, şeffaf ekran koruyucular ve 3D nano cam kırılmaz ekran koruyucular olarak kendi aralarında gruplara ayrılıyor. Bunlardan en kalitelisi iSony Xperia Z5 3d cam ekran koruyucuları. Çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı, telefonun dokunmatik hassasiyetini asla zayıflatma söz konusu olmuyor. Premium ekran koruyucular serisinden olan 3d Nano cam ekran koruyucuları aldığınızda uzun süre telefonunuzda kullanabilirsiniz. 3D Nano Cam ekran koruyucular ince olduğu için kullanımı engellemez ayrıca kavisli modeller için ekranı tam kaplayan yapıya sahiptir. ekranın kenarlarında boşluk kalmadan ekranın her noktasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Sony Xperia Z5 için yalnızca ön ekranı koruyan cam ekranlar olduğu gibi telefonun arka tarafı için kullananabileceğiniz parlak aynalı ve mat ekran koruyucularıda mevcut. Bu tür ön arka korumalı ekran koruyucular telefona ayrı bir görüntü ve şıklık kazandırıyor. Telefonunda şıklığa ve estetiğe önem verenler prizma şeklinde, aynalı ön arka korumalı cam ekran koruyucu modellerine bakabilirler.
Kırılmaz cam ekran koruyucuları her ne kadar kırılmaz olarak bahsedilsede çekiçle vurursanız elbette kırılacaktır. Kırılmazlık özelliği basit darbelere karşı dayanıklı olmasıdır.  


Sony Xperia Z5 Ekran Koruyucu Fiyatları


Sony Xperia Z5 telefonunuz için alacağınız camın fiyatı kalitesine göre farklılık gösteriyor. 13,90 tl'den başlayarak 70-80 tl fiyat aralığına kadar kalitesine göre cam ekran bulabilmeniz mümkün. Ucuz plastik ekran koruyucular almak yerine kalitelisinden alın uzun süre kullanabilirsiniz. Ayrıca alacağınız ucuz plastik ürünler dokunmatiği engelleyeceği için telefonu rahat kullanamazsınız. 
1