DEĞİŞİM İADE ve İPTAL KOŞULLARI


HANGİ ÜRÜNLER İADE EDİLEMEZ ?

Sadece Tasarım, Ekran Koruyucular ve Çoklu parçalara sahip ürünler özel iade işlemi gerektirir; Bu tür ürünler müşteri ürünü teslim aldığı saatten itibaren 24 saat içerisinde iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir. Tek kullanımlık ürünler '' Kırılmaz Ekran Koruyucular ve Ekran Koruyucu İçeren ürünler Örn: 360 Derece Koruma Kılıf '' bu tür ürünlerin malzemeleri ambalajı ve ürün koruma bandının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlı olarak değişim 24 saat içerisinde yapılabilmektedir aksi halde ilgili kanun ve yönetmenlik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır. Ürünlerin hatalı siparişlerinden müşterilerimiz sorumludur. Hatalı verilen Ekran Koruyucuların ve Ekran Koruyucu içeren ürünlerin telefona uygulanmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olması durumunda ürün değişim kargo ücreti müşteriye ait olmak şartı ile, değişim; hatalı verilen siparişin bize ulaşması ile aynı gün değiştirilerek tarafınıza gönderilmektedir. Yukarıda anlatılan özel iade gerektiren ürünlerin İade ve değişimlerinde sorun yaşanmaması adına size gönderilen fatura ile birlikte ürünlerin malzemeleri, ambalajı ve ürün koruma bandının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlı olarak değişim 24 saat içerisinde yapılabilmektedir.

 

KUSURLU ÜRÜN İADELERİ

Kapakevi.com’ dan kaynaklanan, yanlış ürün, eksik ürün v.b gönderimleri, faturası ile birlikte, kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybetmeden, ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de Kapakevi.com Müşteri Hizmetleri 0212 520 61 23  ile temasa geçerek , kargo ücreti ödemeden iade yapabilirsiniz .Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmektedir. Tüm ürünler tarafınıza gönderilmeden önce kontrolden geçirilerek eksiksiz gönderilir. Aksi durumlarda eksikler Kapakevi.com tarafından temin edilir. 

 

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır. İade ve değişim amaçlı ürün gönderimi yapılırken Aras Kargo firması ile ücretsiz gönderim yapabilirsiniz. Anlaşmamız olmayan kargo firmalarıyla gönderilen iadenin kargo ücreti göndericiye aittir.

 

DEĞİŞİM İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?
 Satın aldığınız ürünü değiştirmek için ‘’ Destek ‘’ bölümündeki yönlendirmeleri takip edebilir, Müşteri Hizmetleri'ni arayabilir veya info@kapakevi.com adresinden e-posta yolu ile taleplerinizi bizlere iletebilirsiniz. Talebiniz bize ulaştığında ilgili birimimiz tarafınıza dönüş sağlayacaktır. İşlemler; değiştirmek istediğiniz ürünün tarafımıza gönderilmesi ile başlamaktadır. Değiştirilmesini istediğiniz ürüne ait faturanın, ürünle birlikte tarafımıza gönderilmiş olması ve telefona uygulanmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Fatura ile gönderilmeyen ürünlerin iadesi ve değişimi hukuki olarak mümkün değildir. Siparişlerin tüzel kişiler tarafından verilmesi durumunda ise iade &değişim işlemlerinde iade faturası kargo payı dâhil edilmeden, ürün birim fiyatı + KDV olarak kesilmelidir. Değişim işlemleri için iletişim kanallarımızdan bize ulaşmanız durumunda Kapakevi.com ilgili birimleri, değişim tutarınızı tercihinize göre Kapakevi.com hesabınıza yükleyebilir ve/veya değiştirmek istediğiniz ürünü sizlere gönderebilir. Ürünlerin hatalı siparişlerinden müşterilerimiz sorumludur. Hatalı verilen siparişlerin değişim işlemlerinde kargo ücreti müşterilerimize aittir. Özellikle Ekran Koruyucuları ve Ekran Koruyucu içeren ürünlerin telefona uygulanmamış, denenmemiş ve kullanılmamış ve faturası ile birlikte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Bu tür ürünlerde '' Hangi Ürünler İade Edilemez '' konu başlıklı şartnamelere uygun olarak değişim yapılabilir. Kapakevi.com satış sonrası hizmetler konusunda müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. İade, İptal ve Değişim işlemlerindeki şartlar müşterilerimiz tarafından yerine getirildiğinde tüm süreçler tarafımızdan sorunsuz yürütülmektedir.